Категория | Экономика

РБК-ТВ: ФБР розслідує ситуацію навколо “Укртатнафти”

Укртатнафти

ФБР США проводить розслідування, пов’язане з участю компанії Seagroup Іnternatіonal Іnc. у ЗАТ “Укртатнафта” (частка в загальному обсязі переробки нафти на Україні в 2003 році — 31,3%). Це розслідування проходить на прохання української сторони, повідомляє РБК-ТВ. У рамках цієї справи Україна також вимагає від ФБР розібратися з втручанням татарського віце-прем’єра Равіля Муратова у внутрішні справи країни.

Так, 9 листопада ц.р. президентові компанії корпорації Seagroup Іnternatіonal Іnc. Моніці Хеленді було вручено повістку що пропонує передати агентам ФБР до 26 листопада 2004 року ряд документів компанії в зв’язку з розслідуванням, пов’язаним із участю компанії Seagroup у ЗАТ “Укртатнафта", оплатою акцій ЗАТ “Укртатнафта” векселями, емітованими компанією. Агенти ФБР також попередили Моніку Хеленді, що хочуть задати їй ряд питань про її взаємини з татарським віце-прем’єром Р. Муратовим.

За даними з правоохоронних органів України, переговори віце-прем’єра Татарстану Р. Муратова з відомими бізнесменами братами Чорними про продаж останнім компанії Seagroup привернули увагу уряду України, що вкрай болісно відреагувало на цей факт і звернулося у ФБР із проханням розслідувати обставини цієї угоди, посилаючись на, можливо, наявні злочини, передбачені статтями 191, 209 і 364 КК України.

За інформацією газети “Коммерсантъ", днями компанія Trans World Commodіtіes Ltd., що належить братам Чорним , придбала контрольний пакет Seagroup. Раніше повідомлялося, що угоду курирував перший віце-прем’єр Татарстану Равіль Муратов. У повідомленні “Комерсанта” зазначається, що угоду з нинішнім власником Seagroup завершено. Сума угоди не розголошується.
 Коментуючи ситуацію, в оточенні першого віце-прем’єра республіки Татарстан Равіля Муратова відзначили, що акціонери ЗАТ “Укртатнафта” — НАК “Нефтегаз України” і уряд Татарстану не давали своєї згоди на цю угоду. Для уряду Татарстану інформація про неї виявилася несподіванкою. З цього приводу протягом найближчих двох днів буде зроблено відповідну заяву. Акціонери “Укртатнафти” мають намір подати до суду з вимогою розслідування історії угод , якщо така була укладена, і джерел появи даної інформації. При цьому в уряді Татарстану відзначили, що не мають інформації про підключення до розслідування обставин угоди ФБР США, і думають, що правоохоронні органи Росії й України в змозі справитися з розслідуванням самостійно.

Як зазначає РБК-ТВ, у зв’язку з широко обговорюваними в пресі спробами Р.Муратова вивести частину активів “Укртатнафти” з-під юрисдикції Татарстану історія з продажем Р. Муратовим Seagroup братам Чорним особливого подиву не викликає. Вона нагадує історію з відомим українським коррупціонером Павлом Лазаренком, що теж довго грав в оппозиціонерство, але врешті-решт був у’язнений в США за фінансові махінації.

ЗАТ “Укртатнафта” створено відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Держкоммайна Татарстану володіє 28,778% акцій “Укртатнафти", АТ “Татнефть” — 8,613% акцій, корпорація Seagroup Іnternatіonal Іnc. — 9,96%, компанія Amruz Tradіng AG — 8,336%.

РБК-ТВLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.