Категория | Новости, Политика

Австрійські лікарі: Ющенко міг стати жертвою біологічної зброї

Австрійські лікарі: Ющенко міг стати жертвою біологічної зброї

Лікарі приватної віденської клініки “Рудольфінерхауз” підозрюють, що проти кандидата в Президенти України, лідера опозиційного блоку “Наша Україна” Віктора Ющенка були застосовані специфічні речовини, які входять до складу біологічної зброї.

Про це сказано в зверненні лікарів австрійської клініки до Віктора Ющенка, підписаному директором клініки “Рудольфінерхауз” Мікаелем Цімпфером, який оприлюднив у четвер, 7 жовтня, у Верховній Раді віце-спікер парламенту, керівник виборчої кампанії Віктора Ющенка Олександр Зінченко.

“Ми, лікарі-практики, просимо дозволу звернутися до певних міжнародних організацій за допомогою, оскільки дійшли висновку, що клінічна симптоматика і перебіг низки захворювань не відповідає перебігу хвороб, відомих у цивільній медицині", — сказано в зверненні.

Австрійські медики відзначають, що дійшли чіткого висновку, що захворювання Віктора Ющенка є нетиповим. “Це дає підстави казати про підозру в застосуванні біологічної зброї", — підкреслюють вони.

У зв’язку з цим фахівці “Рудольфінерхауз” заявили, що мають потребу у терміновій допомозі фахівця в галузі бойових засобів і біологічної зброї і просять відповідного дозволу у Віктора Ющенка.

“Клінічний перебіг хвороби на даний момент вказує на підозру застосування специфічних речовин, що звичайно входять до складу біологічної зброї", — підкреслюють лікарі.

Як повідомив на прес-конференції в четвер, 7 жовтня, член фракції “Наша Україна” Петро Дорошенко, кандидат у Президенти, лідер опозиційного блоку “Наша Україна” Віктор Ющенко вже дав дозвіл австрійським лікарям звернутися до міжнародних фахівців в галузі бойових засобів і біологічної зброї для надання допомоги в його лікуванні.

За його словами, уже дві міжнародні організації дали згоду надати австрійській клініці таку консультацію.

Слідча комісія не вірить австрійській клініці

Раніше цього самого дня, 7 жовтня, Верховна Рада заслухала звіт тимчасової спеціальної комісії парламенту, що розслідує справу про можливе отруєння Віктора Ющенка. Комісія поінформувала депутатів про те, що проведені дослідження не дають на цей час ніяких підстав казати і стверджувати, що мав місце замах на Віктора Ющенка.

“Дослідження наші також не дають ніяких підстав казати, що не було зовнішнього впливу на організм Віктора Ющенка отрутою або іншою речовиною", — заявив голова комісії Володимир Сівкович.

Сівкович також заявив, що членів комісії дивує поведінка персоналу австрійської клініки, у якій лікувався Ющенко. За його словами, “всупереч медичній етиці клініка кілька разів публічно змінювала результати своїх висновків, подавала суперечливі документи, оприлюднювала суперечливі заяви".

За даними прокуратури, відзначив депутат, клініка є приватним закладом і спеціалізується на серцево-судинних захворюваннях. При цьому, Сівкович підкреслив, що клініка не має спеціальної лабораторії для перевірки на інтоксикацію.

Голова комісії також додав, що, за законами Австрії, усі випадки отруєння повинні обов’язково реєструватися у відомстві судово-медичної експертизи. “Ні професор Корпан, ні клініка з офіційним запитом до поліції або відомства судово-медичної експертизи в період з 10 по 18 вересня не зверталися. Про випадок отруєння Віктора Ющенка не повідомлялося. Ці й інші помилки і суперечливі дії австрійської клініки змушують нас сумніватися в кваліфікації й об’єктивності її фахівців", — заявив глава слідчої комісії.

Володимир Сівкович заявив, що наполягає на проведенні всіх необхідних експертиз і медичних дій в Україні з можливим залученням провідних спеціалістів авторитетних іноземних медичних установ.

“Комісія буде готова оприлюднити висновки після одержання результатів всіх експертиз, які проводяться в Україні і за кордоном", — заявив він. За інформацією депутата, очікується, що результати австрійської судмедекспертизи стануть відомі 25 жовтня.

У той же час, Сівкович повідомив, що, можливо, ініціюватиме питання про призупинення діяльності комісії. Він пояснив своє рішення тим, що Віктор Ющенко звернувся до нього з листом, у якому нагадує про кримінальну відповідальність за оприлюднення особистих даних, зокрема, медичної картки, і тому подальша робота комісії, за його словами, є безперспективною.

У свою чергу, віце-спікер Верховної Ради, керівник виборчої кампанії Віктора Ющенка Олександр Зінченко повідомив, що саме через підозри в застосуванні стосовно лідера “Нашої України” речовин, які входять до складу біологічної зброї, представники “Нашої України” 7 жовтня зверталися до парламенту з проханням відкласти звіт слідчої комісії, щоб дочекатися відповідних висновків.

Зінченко також відзначив, що вчорашня доповідь голови слідчої комісії Верховної Ради Володимира Сівковича містить низку посилань на неіснуючі документи. Керівник виборчої кампанії Віктора Ющенка вважає, що Сівкович спотворив хід подій.

Відповідаючи на запитання, чи має намір комісія Верховної Ради піднімати питання про переобрання керівника комісії і її членів, Олександр Зінченко повідомив, що штаб має намір порадитися з цього приводу.

Висновки слідчої комісії сфальсифіковані?

Лідер фракції БЮТ Юлія Тимошенко переконана, що висновки слідчої парламентської комісії, оприлюднені у Верховній Раді в четвер, 7 жовтня, є сфальсифікованими. Про це вона заявила під час обговорення доповіді Володимира Сівковича.

“Сьогодні у жодного з професійних і чесних лікарів немає сумнівів, що Віктор Андрійович був отруєний речовинами, які не входять до харчових продуктів і на це є чітка експертиза австрійських лікарів", — заявила Юлія Тимошенко.

Підготовлено за матеріалами ЛІГА, прес-служби Віктора ЮщенкаLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.