Категория | Новости, Политика

Цимпфер назвав некоректною заяву доктора Віке про неможливість отруєння Ющенка

Цимпфер назвав некоректною заяву доктора Віке про неможливість отруєння Ющенка

Заява про неможливість отруєння Віктора Ющенка, передана в пресу і розтиражована провладними каналами в Україні, була некоректною. Це випливає із слів президента австрійської клініки «Рудольфінерхаус» Міхаеля Цимпфера на прес-конференції в «Борисполі».

До Києва він у неділю ввечері прибув зі Львова разом з Віктором Ющенком, повідомляє «Українська правда».

Коментуючи заяву головного лікаря «Рудольфінерхаус» доктора Лотара Віке, який 10 днів назад у прес-релізі, а цієї неділі в ефірі ICTV виключив можливість отруєння Ющенка, Цимпфер сказав, що «доктор Віке уповноважений говорити від імені клініки, але треба наголосити, що він зобов’язаний погоджувати свої заяви з лікарями».

«Його твердження, що навмисне отруєння виключається, не погоджене з лікарями, які лікують Ющенка. Тим більше, що в день, коли він робив цю заяву, ще проводилася судово-медична експертиза», — додав Цимпфер. Саме тому, за його словами, він відкликав прес-реліз, де від імені «Рудольфінерхаус» говорилося про неможливість отруєння Ющенка.

Репутація доктора Миколи Корпана, який є лікарем Ющенка, не викликає сумнівів у Цимпфера. Як відомо, про його некомпетентність говорилося в неділю в ефірі програми «Докладно з Дмитром Кисельовим» на каналі ICTV. Зокрема, у програмі стверджувалося, що проти Корпана буде проведене розслідування, оскільки він не підтверджував свій професорський статус в Австрії, а відтак не має права називати себе професором. «Мій професійний рівень теж ставили під сумнів. Але ви свідки того, що Ющенко повернувся додому», — зазначив президент клініки.

«У Корпана ліцензія на лікування в Австрії. Наскільки я розумію, стоїть питання статусу професору. Коли Корпан прибув в Австрію, він проходив тестування, щоб імпортувати статус лікаря. Він має право називати себе лікарем, але є питання, чи може він називати себе професором. Я професор, маю кафедру в університеті. Але я не називаю себе професором. Головне – я лікую людей», — зазначив Цимпфер. При цьому він пояснив, що «Рудольфінерхаус» працює за «британською системою» – частина людей відповідає за окремі напрямки, частину залучають як працівників «Рудольфінерхаус», частина є так званими консультантами, які не є штатними консультантами. У такому статусі і перебуває доктор Корпан.

Цимпфер повідомив, що PR-компанія Euro RSCG, яка поширила заяву про неможливість отруєння Ющенка, провела тільки одну акцію в клініці – прес-конференцію. За його словами, він договір з цією фірмою не укладав, тому що він, як президент клініки, не втручається в «незначні питання».

Під час прес-конференції ще одну тезу програми на ICTV – тиск на доктора Віке – спростував депутат-нашоукраїнець Євген Червоненко. За його словами, з Віке була тільки одна зустріч з його ініціативи в присутності свідків. «Вона проходила абсолютно спокійно», — зазначив Червоненко. Він також сказав, що Віке відвідав Ющенка тільки один раз – «в адміністративному питанні».

Більше того, за словами Петра Порошенка, у присутності адвокатів Віке сказав, що не підписував прес-реліз про неотруєння Ющенка. «Віке – радіолог. Чи може рентгенолог підтвердити або спростувати отруєння? З професійного погляду це викликає питання», — сказав Порошенко.

Керівник виборчої кампанію Ющенка Олександр Зінченко назвав усі ці події «брудною провокацією». «Усі винні в провокативній грі нестимуть відповідальність», — додав він.Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.