Категория | Новости

Дружба Квасневського і Кучми компрометує Польщу

Дружба Квасневського і Кучми компрометує Польщу

Польська опозиція та політологи привітали рішення президента України Леоніда Кучми про скасування запланованого на сьогодні візиту до Польщі, повідомляє «Німецька хвиля».

Польська сторона наголошувала на тому, що саме президент Леонід Кучма виявив бажання прибути в гості до Александра Квасьнєвського, щоб попрощатися з колегою та підбити підсумки двох каденцій польсько-українського партнерства. Міністр закордонних справ Влодзімеж Цімошевіч наголосив, що такий візит є природнім.

Натомість представники польської опозиції застерігали, що візит Кучми може бути розцінено як підтримку українській владі з боку Варшави на виборах президента. Депутат Сейму від партії ”Право і Справедливість” Марек Юрек переконаний, що наміри українського президента відвідати Польщу до виборів були радше елементом передвиборної гри. На його думку, найкращий термін для приїзду Кучми був би після президентських виборів в Україні.

У свою чергу польський політичний оглядач Бартоломєй Сєнкєвич припускає, що візиту київського гостя могло завадити дві причини: або президент Квасьнєвський побоявся приймати Кучму тоді, коли в Україні з боку влади ведеться така недемократична передвиборна кампанія, або ж ситуація в Україні настільки ускладнена, що Леонід Кучма не може покинути країну навіть на кілька годин. ”І добре, що його тут не буде, бо цей візит міг би скомпроментувати Польщу”, – сказав Сєнкєвич.

ProUALeave a Reply

You must be logged in to post a comment.