Категория | Новости, Политика

Комісія Сівковича незабаром може зробити висновок, чи була недуга Ющенка спричинена навмисним отруєнням

Володимир Сівкович

Наступного тижня тимчасова парламентська комісія, яка розслідує обставини хвороби Віктора Ющенка, може зробити висновок про те, чи була недуга політика спричинена навмисним отруєнням. Про це сказав голова цієї комісії Володимир Сівкович.

Щоправда, чи звітуватимуть парламентські слідчі одразу ж потому, Сівкович не каже.

Володимир Сівкович каже, що комісія, яка раніше не мала єдиної думки щодо озвученого ним попереднього звіту у парламенті, тепер наближається до компромісу. І, мовляв, учасники сьогоднішнього засідання зійшлися на тому, що оприлюднений Сівковичем звіт є автентичним, тобто тим самим, який йому доручила озвучити комісія. Сумніви у цьому мав, зокрема, депутат – “нашоукраїнець” Петро Порошенко. І озвучив їх у засобах масової інформації. За це Сівкович подав на Порошенка до суду. Про те, що у “Нашій Україні” Сівковичу не вірять, у студії Громадського радіо минулого тижня говорив член парламентської комісії і також соратник Ющенка Микола Поліщук:

“Сівкович написав звіт упереджено і під чиюсь диктовку. Всі члени комісії – лікарі сказали, що він написав брехню. З первинною документацією, яка була у Києві, в Україні ніхто практично не був ознайомлений. Комісія ознайомилася з документацією, яка була в Австрії. Я, як лікар, можу сказати, що було застосовано біологічну отруту”.

Сьогодні ж Володимир Сівкович також закликав відмовитися від версії про застосування проти Ющенка біологічної зброї:

“Я думаю, що від цієї версії якомога швидше потрібно відмовитися і потерпілому, і комісії, і клініці “Рудольфіннергауз”. Але 17 запитів щодо (можливості застосування – Г.Р.) біологічної зброї я, як голова комісії, розіслав. В тому числі уряду Австрії, для того, щоби він вжив термінових заходів для перевірки цієї інформації”.

Голова комісії сказав, що Генеральна прокуратура зніме одну з претензій “Нашої України” і передасть до Верховної Ради копію вилученої слідчими амбулаторної картки Ющенка. На неможливість ознайомитися з історією хвороби, написаною українськими лікарями, скаржився Микола Поліщук. Він бачив лише ту картку, яку завели австрійські медики у клініці “Рудольфіннергауз”.

Громадське РадіоLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.