Категория | Новости, Политика

Лікар Ющенка Корпан: У неділю вранці ми отримали дані про одужання Ющенка

Корпан

Лікуючий лікар Віктора Ющенка у віденській клініці “Рудольфінерхаус” Микола Корпан говорить про перелам у хворобі лідера “Нашої України". Оптимістичні результати, отримані у неділю, дозволили Ющенку повернутися до України. Про подробиці – в телефонному інтерв’ю Миколи Корпана “Українській правді":

– Пане Корпан, як ви прокоментуєте сенсаційне повернення Віктора Ющенка до України? Начебто раніше прогнози щодо перебігу його хвороби не були такі оптимістичні.
– Є дві основні тенденції, які послужили для повернення Віктора Андрійовича до України. Перше – це позитивний перебіг хвороби. Друге – це його бажання повернутися до активної передвиборчої кампанії.

– Ті результати, які були раніше, не давали таких перспектив?
– Картина змінюється кожен день. Хвороба – це не шахматна гра, яка може бути прогнозованою. Хвороба не завжди піддається прогнозуванню. Складний перебіг хвороби може ускладнитися, а може дати покращення. Як барометр раптово може дати показник на добру погоду.

– Коли були зафіксовані ці переломні результати?
– Тільки сьогодні вранці. Це об’єктивні і суб’єктивні дані.

– Як ви оцінюєте стан Віктора Ющенка?
– Як лікар я позитивно оцінюю його стан. Стан Ющенка задовільний, він в доброму настрої, він має намір активно продовжити передвиборчу кампанію. І через певний час наслідки зникнуть.

– У попередньому інтерв’ю ви казали, що гарантуєте 100–відсоткове одужання Ющенка.
– Цей прогноз залишається і на даний момент.

– Люди, які бачили його у Львові, кажуть, що зовні він виглядає хворобливо…
– Звичайно, наслідки хвороби залишаються протягом кількох тижнів. Після курорту на обличчі людини якийсь час залишається добрий слід відпочинку, відновлення організму. Те ж саме і тут – після важкої хвороби протягом кількох тижнів залишаються сліди, які відмінні від нормального вигляду людини.

– Чому з Ющенком прилетів президент “Рудольфінерхаус” Мікаель Цимпфер?
– Ви все трактуєте як політичні справи. Але він прилетів просто як лікар. Віктор Ющенко перший день після важкої хвороби, і щоб не було непередбачених обставин – пан Цимпфер як лікуючий лікар його супроводжує. Але у неділю ж він може повернутися до Відня.

– А ви плануєте до Києва?
– Звичайно. По–перше, мене запрошує Генпрокуратура, і я планую прибути. Щоправда, у мене дуже напружений графік. Крім того, думаю, що я так само думаю прибути в зв’язку із хворобою Віктора Ющенка.

Проблема – це моя зайнятість. У мене стільки операцій, і хворих, і конгреси – один конгрес я уже пропустив. Попереду другий світовий конгрес, де я разом із одним із хірургів із Італії є головою секції, цілий день головую на симпозіумі… Я спробую знайти невеличке віконечко, щоб прилетіти до Києва.

– Чи є результати пошуку в аналізах Віктора Ющенка можливої біологічної зброї?
– Ні. Поки це в стадії дослідження.

– А ті аналізи, які бралися минулого тижня – волосся, зокрема…
– Частина аналізів є, частина не відкрита. Тому робити висновки рано. Оскільки навіть якщо одного аналізу не буде вистачати, то не можна робити висновки. Треба чекати стільки часу, скільки треба для отримання результатів не тільки із Австрії, але і з лабораторій за кордоном.

– Все-таки, можливе застосування біологічної зброї – це припущення, чи ви переконані, що вона була застосована, чи просто було неправильно протрактовано ваші слова?
– Я можу тільки одне сказати: біологічна зброя – це застосування різних біологічних речовин з певною метою. З іншого боку, я хірург, і я не втручаюся в питання з цією проблематикою.

– Але ви підписали такий запит до Ющенка стосовно залучення фахівців із біологічної зброї?
– Я як лікуючий лікар не був проти, щоб виключити чи підтвердити це питання. Це не була моя ініціатива. Щоб пізніше мені не докоряли, що ми не підтвердили або не виключили це, – тому я як лікуючий лікар сказав: “Я не маю нічого проти".

Ініціаторами були певні спеціалісти, яких ми підтримали, щоб не залишити в цьому плані відкритих віконечок.

– Є якісь відповіді на запити щодо залучення фахівців із біологічної зброї?
– Ідуть контакти, але я не спеціаліст у цій області, і я не організатор запитів. Тому було б несерйозно з мого боку робити якісь коментарі.

– Удень в неділю було розіслано прес–реліз каналу “ICTV", де повідомлялося про сенсаційне інтерв’ю доктора Лотара Віке щодо ситуації з Ющенком. Чи є якісь протиріччя між вами і Віке? Віке є лікуючим лікарем Віктора Ющенка?
– Він адміністратор лікарні.

– Як він може давати коментарі щодо стану здоров’я Ющенка?
– Це вже інше питання. Він не є лікуючим лікарем, у нього немає даних про перебіг хвороби. Він є радіологом і адміністратором.

– В ієрархії “Рудольфінерхаус” хто знаходиться вище – головний лікар Віке або президент Мікаель Цимпфер?
– В ієрархії вище знаходиться президент.

– Чи є якісь непорозуміння всередині “Рудольфінерхаус"?
– Це треба запитувати в них. Я займаюся лікуючою справою. Якщо виникають якісь дискусії, не пов’язані зі мною, вони мене не цікавлять. Є багато дискусій, які не мають ніякого відношення до мене.Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.