Категория | Новости, Политика

Розпочинаються передвиборчі теледебати

Розпочинаються передвиборчі теледебати

11 жовтня, на Першому Національному каналі (УТ-1) розпочинаються передвиборчі телевізійні дебати між кандидатами на пост Президента України. Згідно з жеребкуванням, проведеним ЦВК, першими у телеефірі будуть спілкуватися Ігор Душин та Микола Грабар, потім – Анатолій Кінах і Дмитро Корчинський.

Далі участь у теледебатах візьмуть Роман Козак та Олександр Яковенко. Наступними у телеефірі зустрінуться Богдан Бойко та Олександр Ржавський, Олександр Омельченко та Олександр Базилюк, Микола Рогожинський і Владислав Кривобоков, Михайло Бродський та Олександр Мороз.

Наступними парами – учасниками теледебатів, згідно з результатами жеребкування, будуть Петро Симоненко і Володимир Нечипорук, Сергій Комісаренко і Наталія Вітренко, і нарешті Андрій Чорновіл і Леонід Черновецький.

Згідно з затвердженим Центральною виборчою комісією Положення про порядок проведення НТКУ передвиборчих теледебатів між кандидатами на пост Президента України, теледебати відбуватимуться кожного буднього дня, крім суботи та неділі, з 19.40 до 20.40. Кандидат на пост Президента – учасник теледебатів — має з’явитися на НТКУ не пізніше, ніж за 45 хв. до початку ефіру.

Під час теледебатів в студії будуть встановлені два таймери, що працюватимуть за принципом шахового годинника. Для виступу кожному кандидату буде надано 28 хв. ефірного часу. 4 хв., що залишаються, ведучий має використовувати для представлення учасників та корекції паритетного використання ними часу. Після закінчення виступів кожен з учасників теледебатів може використати кілька хвилин, які в нього залишаться, для підбиття підсумків і висловлення концептуальних позицій своєї програми.

Роль ведучого теледебатів, якого буде призначати НТКУ, фактично зведена до мінімуму. Він має поводитися неупереджено, не дозволяти собі висловлювань, що можуть бути сприйняті як агітація, не надавати переваги будь-кому з учасників. У свою чергу кандидати у Президенти України повинні дотримуватися порядку ведення теледебатів, не порушувати їх регламент, дотримуватися етичних норм поведінки. Таким чином, ведучий виконує роль своєрідного «третейського судді», слідкує за часом та не задає питань, зазначив на засіданні комісії член ЦВК Андрій Магера. «Очевидно, роль ведучого буде використано найкращим чином, якщо його не будуть помічати інші», — сказав він.

Положенням також передбачаються випадки, коли кандидат не з’явиться на теледебати або відмовиться від участі у них. У такому випадку всі 60 хв. часу надаються іншому кандидату, який може перервати свій виступ у той момент, коли вважатиме за потрібне. У даному випадку мова йде про виступ виключно в прямому ефірі без використання, зокрема, жодних відеороликів.

Ці теледебати кандидатів оплачуватимуться коштами з державного бюджету.

Заявку на участь у жеребкуванні щодо графіка проведення НТКУ передвиборчих теледебатів подав 21 кандидат на пост Президента України. Віктор Ющенко і Віктор Янукович не подали заявки на участь в теледебатах. Зняв свою заявку на участь в теледебатах Василь Волга. Олександр Мороз заявив, що змушений відмовитися від участі в телевізійних передвиборних дебатах у тому форматі, який було запропоновано Національним телебаченням.

За матеріалами «УНІАН»Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Свежие комментарии