Категория | Новости

СБУ та Генпрокуратура не дійшли згоди у версії застосування біологічної зброї проти Віктора Ющенка

СБУ та Генпрокуратура не дійшли згоди у версії застосування біологічної зброї проти Віктора Ющенка

Проти кандидата в Президенти Віктора Ющенка не могли застосовувати біологічну зброю. Так сьогодні оголосила Служба безпеки. Водночас, Генеральна прокуратура версію отруєння біологічною зброєю не виключає і продовжує вивчати її, як і будь-яку іншу.

Ані за часів Радянського Союзу, ані тепер Україна не мала i не виготовляла бiологiчної зброї. Про це заявив заступник глави Служби безпеки України Iгор Дрiжчаний. За його словами, бiологiчну зброю неможливо застосувати щодо однієї конкретної людини. Адже це вiрус, що розповсюджується безконтрольно.

Ігор Дріжчаний, заступник голови СБУ:
 — КДБ УРСР, Служба безпеки України ніколи не мали відповідних лабораторій і установ. Хтось, вирішуючи конкретні політичні цілі, забуває про цілі загальні, загальнодержавні, загальнонародні, і нехтує таким чином інтересами держави.

Втім, уже ввечері СБУ пом’якшила свою заяву. В інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” пан Дріжчаний наголосив, що спецслужба продовжує перевіряти всі версії отруєння Ющенка. При цьому він особливо підкреслив, що сам факт зумисного отруєння поки не встановлений і не є фактом як таким.

Дещо інша позиція у Генеральної прокуратури. Відомство Геннадія Васильєва не відкидає жодної версії інциденту з Ющенком, в тому числі і використання біологічної зброї супроти кандидата в Президенти.

Сергій Руденко, речник Генеральної прокуратури України:
 — Поки не буде проведено судово-медичної експертизи — всі ці заяви, у тому числі ця версія….Можно робити багато заяв, але версія про біологічну зброю є похідною від тої, яка вже розглядається

Версія про отруєння Віктора Ющенка речовинами, що входять до складу біологічної зброї, з’явилася минулого тижня. В Україні її оприлюднив віце-спікер Олександр Зінченко. Він послався на висновок австрійських лікарів клініки Рудольфінергаус, які вважають хворобу Ющенка нетиповою для цивільної медицини. Цей висновок підписав і президент клініки Міхаель Цимпфер. Задля того, щоб передати пацієнта кваліфікованим українським спеціалістам, він прибув до України разом з Віктором Ющенком. Цимпфер повідомив, що результати експертизи причин хвороби кандидата Ющенка будуть готові через три тижні.

Міхаель Цимпфер, президент клініки “Рудольфінерхаус":
 — Чітка позиція нашої клініки і я постійно на ній наголошую полягає у тому, що немає доказів отруєння, але і немає доказів відсутності отруєння. І ми ніколи не робили заяви про те, що отруєння точно не було. Так само, як і про те, що отруєння було.

Микола Корпан, один із головних лікарів, які досліджують стан здоров’я Віктора Ющенка, оптимістично заявив про перелом у хворобі лідера “Нашої України". Він зокрема сказав, що, як і раніше, гарантує стовідсоткове одужaння свого пацієнта. Сам Віктор Ющенко по прибутті до київського аеропорту Бориспіль сказав про своє здоров’я так.

Віктор Ющенко, кандидат у Президенти України:
 — Мої дорогі, я хотів сказати, що я живий-здоровий, приїхав в Україну, ще проведу декілька днів інтенсивного лікування.

У штабі кандидата в Президенти 5 каналові повідомили, що Віктор Ющенко повернувся до активної кампанії і вже найближчим часом продовжить поїздки регіонами України.

Попри те, що тема хвороби Ющенка кілька тижнів очолює випуски новин на телебаченні, нічого про це не чули одинадцять відсотків громадян, опитаних центром “Соціс".

Серед тих, хто поінформований про інцидент, переконаних у тому, що це був справді замах, майже стільки ж, скільки і тих, хто сумнівається, чи дійсно був замах. При чому в західних регіонах впевненість у замаху на кандидата набагато більша, ніж у східних областях України.Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.