Категория | Новости

СБУ затримала генерала Кравченка, але не вилучила скандальні документи

генерал Кравченко

Генерал Валерій Кравченко перебуває у Львівському управлінні Служби безпеки України. Копії документів з “касетного скандалу” і стосовно роботи СБУ, які віз генерал, передані рідними Валерія Кравченка в Україні, які чекали його на кордоні, передає Інтерфакс-Україна.

Про це заявив на прес-конференції у Львові ввечері в четвер, 7 жовтня, бізнесмен Володимир Цвіль, який супроводжував Валерія Кравченка в Україну з Німеччини.

За його словами, генерала затримали, і з ним близько 2 годин розмовляв слідчий СБУ, але про зміст розмови йому нічого не відомо, оскільки вона проводилася в окремому приміщенні.

Цвіль припустив, що співробітники української спецслужби затримали Кравченка тільки тому, що той віз у машині копії документів стосовно роботи СБУ і копії документів з “касетного скандалу".

Володимир Цвіль сказав, що обшуку особистих речей генерала не було, і всі речі разом з документами були передані рідним Кравченка. Потім дружина генерала вирушила у Львів, однак після цього бізнесмен втратив з нею зв’язок.

При цьому бізнесмен підкреслив, що документи про “касетний скандал” можуть допомогти у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це йому розповів сам генерал.

Цвіль вважає, що найближчим часом Кравченка випустять, оскільки, на його думку, той не зробив ніяких серйозних кроків, що суперечать українському законодавству.

Валерій Кравченко, за словами бізнесмена, повертався в Україну до виборів тому, що вважав, що в такий спосіб може зберегти своє чесне ім’я офіцера, і ніхто не зможе дорікнути йому в тому, що він залишався за кордоном до “кращих часів". Володимир Цвіль також відзначив, що генерал передбачав різний розвиток подій в Україні після його приїзду, зокрема не виключав свого затримання правоохоронцями. Однак найбільше Кравченко боявся, щоб їхню машину не збили по дорозі і не обвинуватили в цьому Президента Леоніда Кучму.

——————————————————————————–

Як повідомляв Кореспондент.net, у четвер, 7 жовтня, опальний генерал зовнішньої розвідки СБУ Валерій Кравченко прибув в Україну.

У лютому цього року генерал-майор Служби безпеки України, радник посольства України в Німеччині Валерій Кравченко дав низку інтерв’ю російській службі “Deutsche Welle” у Берліні, у яких заявив про злочинну діяльність діючої української влади на чолі з Президентом Леонідом Кучмою і зажадав порушення відповідних кримінальних справ.

Він передав в Україну деякі документи, які, за його словами, підтверджують зроблені ним заяви, зокрема документи про протизаконне стеження за представниками політичної опозиції. Глава комітету Верховної Ради з питань свободи слова й інформації Микола Томенко, якому генерал Кравченко вручив документи в Берліні, передав їх до Генеральної прокуратури України і частково оприлюднив їхній зміст.

Генпрокуратура відмовила в порушенні кримінальної справи на підставі скандальних матеріалів, переданих Валерієм Кравченком.

СБУ, зі свого боку, спростувала оприлюднену генералом інформацію, пояснивши поведінку Валерія Кравченка особистою образою і матеріальною зацікавленістю.

Протягом 8 місяців після скандальних заяв Кравченко, який раніше служив радником в українському посольстві в Берліні, залишався в Німеччині.

Зараз він не має наміру повертатися до Німеччини, оскільки “закінчив там усі свої справи". При цьому генерал не боїться арешту, хоча, за його словами, “чітких гарантій” з цього приводу не одержав.Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Свежие комментарии