Категория | Политика

Переодягнені міліціонери влаштували побоїще коло ЦВК

Переодягнені міліціонери влаштували побоїще коло ЦВК

12 людей шпиталізовано внаслідок побоїща, що сталося пізно ввечері в суботу коло будинку Центральної виборчої комісії. У суботу близько 23.00 група молодиків напала з молотками та пляшками на учасників мітингу коло ЦВК. Мітингувальники очікували рішення ЦВК про те, скільки додаткових дільниць для голосування буде створено в Росії.

За словами очевидців, міліція за бійкою спостерігала з боку і не втручалася. На лементи з будинку ЦВК вибігли народні депутати, яким удалося затримати трьох нападників. Як повідомив журналістам депутат Олександр Третяков, серед трьох затриманих двоє — співробітники спецпідрозділу «Титан», один — приватної охоронної фірми. В усіх них при собі була табельна зброя. Затриманих поклали на підлогу в холі ЦВК. Ющенко підійшов до трьох молодиків і звернувся до них: «Хлопці, за все це ви будете відповідати. Так і передайте своїм паханам!». При цьому Ющенко вдарив кулаком по підлозі. Один з молодиків у відповідь назвав Ющенка «сукой».

За якийсь час до будинку ЦВК під’їхав спецпідрозділ «Беркут», який зробив спробу відбити в депутатів затриманих. Виникла бійка, внаслідок якої депутати Зінченко і Червоненко були побиті. Крім того, Зінченкові і депутатові Третякову вдалося затримати начальника київського УБОЗу Гошовського, що, за їхніми словами, керував спецоперацією нападу на демонстрантів.

Тим часом, при спробі кандидата в президенти Віктора Ющенка вийти із ЦВК він наштовхнувся на кільце ЗМОПу, яке не давало йому можливості вийти. Після цього зав’язалася бійка між депутатом Порошенком й змопівцями. Усе це відбувалося за присутності депутатів-нашоукраїнців Третякова, Зінченка і Червоненка.

Появу ЗМОПу під ЦВК пояснюють тим, що він приїхав на виклик депутатів, котрі заявили про побиття демонстрантів переодягненою міліцією.

Депутат Володимир Стретович показав журналістам вилучені в трьох затриманих речі: посвідчення капітана міліції №004399 на прізвище Гандурая Віктора і посвідчення старшого інспектора МВС на прізвище Оксенюка Сергія. Третім затриманим, за словами Стретовича, є представник приватної охоронної фірми. Також Стретович продемонстрував пістолет «макарова», дві обойми з набоями і закривавлений ніж.

За словами Петра Порошенка, коло стін ЦВК бандити «підрізали» ножем літню жінку віком близько 60 років.

Карети «швидкої допомоги» забрали 12 потерпілих. У більшості з них — черепно-мозкові травми. Дехто знепритомнів.

ProUA
Офіційна версія правоохоронних органів

Після подій 23 жовтня біля Центральної виборчої комісії прес-служба ГУ МВС поширила прес-реліз, що подає офіційну точку зору правоохоронних органів.

ПРЕС-РЕЛІЗ
 до брифінгу в ГУ МВС України в місті Києві
 щодо подій біля ЦВК 23 жовтня 2004 року

23 жовтня 2004 року з 9.30 до 12.30 год. в трьох місцях м. Києва почали збиратись прихильники виборчого блоку “Наша Україна", а саме: площа Поштова, пл. Контрактова, пл. Софіївська загальною кількістю близько 3 000 громадян.
 О 13.30 год., об’єднавшись, громадяни продовжили вуличну ходу з перекриттям руху транспорту за двома маршрутами до пл. Л.Українки.
 Під час руху колон вулицями міста до учасників акції приєднувались прихильники вищевказаного політичного блоку.
 Станом на 15.00 год. на пл. Л.Українки перебувало близько 13 000 громадян.
 О 15.15 год. розпочався мітинг, на якому виступив кандидат на пост Президента України В.Ющенко. Основний акцент виступу зводився до критики діяльності Уряду, керівництва Держави. Окрім цього, вищевказаний кандидат на пост Президента України оголосив свою передвиборну програму.
 В заходах взяли участь народні депутати України В.Філенко, В.Бондаренко, А.Шкіль, Є.Червоненко, П.Порошенко, Б.Беспалий, І.Юхновський, М.Косів, І.Гринів, Я.Кензьор, Е.Гурвіц, В.Пинзеник, Л.Григорович, Д.Жванія, Б.Тарасюк, Ю.Оробець, Ю.Кармазін, Р.Зварич, І.Драч, Ю.Ключковський, О.Чорноволенко.
 О 15.55 год. мітинг завершився, після чого учасники заходу почали розходитись (заяви на проведення заходів направлялись до КМДА 11,18 та 22.10.2004).
 Але о 16.20 год. група невідомих прорвалася до правої сторони фасаду будівлі Київської обласної адміністрації, де зараз розташована Центральна виборча комісія України, та кинули у вікна першого та другого поверхів каміння і чотири димові шашки. В результаті чого були розбиті 12 вікон (на першому поверсі) приміщень медпункту, бюро перепусток, сувенірного кіоску та 2 вікна (на другому поверсі) кабінету голови комітету телебачення і радіомовлення Верховної Ради України, народного депутата України М.Томенка. Після цього правопорушники, намагаючись зникнути з місця події, побігли в натовп, де шість осіб із вказаної групи були затримані учасниками мітингу та передані працівникам міліції.
 Затримані громадяни були доставлені до чергової частини Печерського РУ ГУМВС України в м. Києві. Слідом за ними, до райуправління прибули народні депутати України А.Шкіль та Ю.Павленко.
 Станом на 22.00 год. на пл. Л.Українки продовжували перебувати близько ста прихильників політичного блоку “Наша Україна", які очікували рішення ЦВК щодо утворення додаткових закордонних виборчих дільниць. З присутніми громадянами спілкувалися кандидат на пост Президента України В.Ющенко, заступник Голови Верховної Ради України О.Зінченко та народний депутат України П.Порошенко.
 В зв’язку з тим, що основні масові заходи, які згідно заявок до КМДА, вже завершилися – охорона громадського порядку біля ЦВК основними силами міліції була припинена. Правопорядок в цей час на площі Л.Українки забезпечували лише 6 працівників Печерського РУ ГУМВС України в м. Києві.
 Близько 23.00 год. на площі Л.Українки з боку вул. Кутузова та бул. Дружби Народів до громадян, які перебували біля ЦВК, швидким кроком наблизились близько 100 молодих людей. Між ними та громадянами, що перебували на пл. Л.Українки виник конфлікт, що тримав менше хвилини, і в ході якого 8 громадян отримали тілесні ушкодження.
 З метою припинення протиправних дій за поданням голови ЦВК С.Ківалова був терміново викликаний та залучений до охорони громадського порядку особовий склад ПМШР “Беркут". В ході конфлікту громадянами, що знаходилися на площі був затриманий і переданий народним депутатам України один правопорушник – Гавруш Михайло Іванович, 25.05.1978 р.н., киянин, працює приватним охоронцем.
 З’ясувати обставини даної події у фойє ЦВК заступник Голови Верховної Ради України О.Зінченко, народні депутати України Є.Червоненко, А.Шкіль та С.Хмара декілька разів завдали удари руками і ногами в різні частини тіла заступнику начальника Головного управління МВС України в м. Києві полковнику міліції В.Ошовському, який також перебував у приміщенні ЦВК.
 Після цього учасники акції здійснили спробу зайти до приміщення Центральної виборчої комісії України для зустрічі з народними депутатами України. З метою недопущення сторонніх осіб на охороняємий об’єкт біля вхідних дверей був виставлений наряд ПМШР “Беркут” в кількості 12 чоловік, серед яких був командир ПМШР “Беркут” полковник міліції Д.Силяков.
 З приводу виставлення додаткових нарядів міліції кандидат на посаду Президента України В.Ющенко, заступник голови Верховної Ради України О.Зінченко, народний депутат України П.Порошенко та інші депутати (близько 10 осіб), почали відтісняти працівників ПМШР “Беркут", при цьому зривали з них шоломи, завдавали їм удари в обличчя, ображали, смикали за одяг. Також народні депутати з фракції “Наша Україна” силоміць завели до приміщення ЦВК командира ПМШР “Беркут” Д.Силякова. В результаті інциденту Д.Силякову було пошкоджено верхній одяг, наручний годинник та спричинено легкі тілесні ушкодження.
 Крім того, близько 23.30 год. було скоєно провокаційний напад на двох працівників міліції ДСО при ГУ МВС України в м. Києві.
 Згідно договору N 260-Д/2003/Т-1 між ДСО при ГУ МВС України в м. Києві та асоціації міжнародних перевезень “АсМАП” на забезпечення особистої безпеки її президента Костюченка Л.М. заступив наряд міліції відділення фізичної охорони спеціального підрозділу міліції охорони “Титан” в складі капітана міліції Оксенюка С.В. та капітана міліції Гандарая В.В.
 Працівники міліції під час забезпечення фізичної охорони перебували у цивільному одязі, були озброєні табельною вогнепальною зброєю – пістолетами Макарова та набоями до них. Службу несли на автомобілі замовника.
 Закінчивши охорону Костюченка Л.М., близько 23.00 год. Оксенюк С.В. та Гандарай В.В. доставили його за місцем проживання на бул. Л. Українки, 21. Щоб доїхати до розташування підрозділу для здачі табельної вогнепальної зброї, працівники міліції пересіли на автомобіль замовника. Доїхавши до площі Слави, напроти готелю “САЛЮТ” рух їх автомобіля був блокований кількома автомобілями. З них зненацька вибігло біля 10 чоловік. Вони силоміць відкрили двері автомобіля, і, незважаючи на те, що Оксенюк В.В. та Гандарай В.В. відрекомендувалися працівниками міліції, нападники, застосовуючи фізичну силу витягли їх із салону та примусово помістили їх в автомобіль MERCEDES Benz G55A, державний номерний знак 555-93 II, зареєстрований на народним депутатом України Жванію Д.В. Після цього працівників міліції доставили у вестибуль Центральної виборчої комісії, де знаходились народні депутати України Червоненко Є.А., Стретович В.М., Хмара С.І., Безсмертний Р.П., Павленко Ю.О., Шкіль А.В. та інші. Застосовуючи силу, працівників міліції кинули на підлогу, вилучили службові посвідчення, табельну вогнепальну зброю, особисті речі. Протягом усього цього часу у присутності народних депутатів працівників міліції, яких було закуто у наручники, били руками та ногами.
 Під час цих протизаконних дій, один із народних депутатів поклав складний ніж із плямами бурого кольору поблизу лежачих на підлозі працівників міліції. При цьому народні депутати України почали звинувачувати Оксенюка С.В. та Гандарая В.В. нібито у спричиненні громадянам, які перебували біля ЦВК, тілесних ушкоджень ножем. Хоча варто зазначити, що згідно інформації медичних установ столиці із 8 громадян, які були доставлені до Київських лікарень після сутички поблизу входу до ЦВК, ножових поранень ніхто не отримав.
 Лише після втручання керівництва Головного управління столичної міліції та працівників прокуратури м. Києва Оксенюку С.В. та Гандараю В.В. депутати дозволили піднятися з підлоги і надали можливість пояснити про свою непричетність до інциденту між групами громадян, що мали місце біля ЦВК.
 У зв’язку з погіршенням стану здоров’я працівники міліції Оксенюк С.В. та Гандарай В.В. госпіталізовані.
 За вищевказаними фактами слідчими відділами ГУ МВС України в м. Києві порушені кримінальні справи.
 Безпосередньо 23.10.2004 року для забезпечення охорони громадського порядку в столиці залучено 420 працівників органів внутрішніх справ та 300 військовослужбовців внутрішніх військ МВС України.

ЦГЗ ГУ МВС України в м. КиєвіLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.